21 The Movie

21 The Movie

21 filminin afişi

6 Haziran 2008’de Sinemalarda

Kevin Spacey 21’in hikâyesinin cazip yanını anlatırken “Kim Vegas’a gitmek ve sadece şansla değil zekâsıyla da vurgun yapmak istemez ki?” diye soruyor. Spacey kulağa bir fantezi gibi geliyor olsa da, filmin bir grup M. I. T öğrencisinin 1990’larda yaşadıklarından esinlendiğini hatırlatıyor. “Bu çocukların -ceplerinde kurşun kalem taşıyan inekler oldukları- Boston’daki yaşamlarıyla Vegas’ta kendilerine kurdukları ve istedikleri kişi olabildikleri yaşam arasındaki çelişkiye bayılıyorum.

21 photos (5) 21 photos (15) 21 photos (23) 21 photos (7)

“Vegas”ta istediğiniz kişi olabilirsiniz,” diyor filmin yönetmeni Robert Luketic.“M. I. T. dahileri rock yıldızı gibi olurlar. Las Vegas’ın anahtarını ele geçirirler. Çoğumuzun ancak hayal edebildiği şeylere ulaşabilirler.

Uzun zaman once, Spacey’nin yapımcı ortağı Dana Brunetti, M.I.T’deki matematik gurularının yeteneklerinin çok somut bir amaç için kullandıkları yolunda dedikodular duymuştu: Yirmi bir oyununda ihtimalleri yenmenin ve Vegas kumarhanelerinden milyonlar kaldırmanın yolunu bulmuşlardı.

“Yirmi bir oynamaya başladığımdan beri, oyunun yenilebilir olduğu gerçeği beni cezbetti,” diyor Brunetti.“Sonra, şans eseri bir arkadaşım daha önceki bir ekipte kart saymış biriyle akşam yemeği yedi. Bunun bir filme yakışır bir fakir olduğuna karar verdim.” Brunetti hikâyenin Spacey’nin ilgisini çekeceğini biliyordu, “ancak Ben Mezrich Wired dergisinde olayı yazmadan proje hiçbir yere gitmedi.”

devamı için tıklayınız…

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. […] : https://divxplanet.wordpress.com/2008/05/07/21-the-movie/ Tarih: 7 Ocak 2010 – 18:51 1 views defa okunmuş. function fbs_click() […]

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: