The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

Teksas Katliamı: Başlangıç

 
Türü: Korku
Süresi ve Yapım Yılı: 91 dakika – 2006
Yönetmeni:  Jonathan Liebesman
Oyuncular:  Jordana Brewster, Taylor Handley, Diora Baird, Matthew Bomer

Konusu:  Sinemaseverlerin 1974 yılında tanıştığı “Teksas Katliamı” efsanesi, o tarihten itibaren beyazperdeye aktarılmış en korkunç hikayelerden biri oldu. O zamandan bu yana süren, hikayenin nasıl başladığına dair tartışma “Teksas Katliamı: Başlangıç” ile açıklığa kavuşuyor. 2003 yılında gösterime giren başarılı tekrar yapımı “Teksas Katliamı”nın devam filminde, Hewitt klanının aile boyu eğlenceden anladığı psikopatça yaklaşım gözler önüne seriliyor.Yıl 1969. ABD’nin Vietnam Savaşı’ndaki ölü ve kayıp sayısı felaket boyutlarındadır; asker temini için gençlere askere çağrı belgeleri yağmaktadır. Sıra 18 yaşındaki Dean Hill’e gelmiştir. Ancak henüz Dean yoklamaya gitmeden, Vietnam’daki görevinden yeni dönmüş ağabeyi Eric, ona bir sürpriz yapmaya karar verir. Nişanlısı Chrissie’nin tüm endişelerine rağmen Eric, Deniz Kuvvetleri’ne yeniden kaydolarak ne yapacağını bilemeyen erkek kardeşine göz kulak olmayı planlamaktadır. Ama Dean’in planlarıyla Eric’inkiler birbirine uymamaktadır. Dean’in niyeti basittir: Askere çağrı belgesini bir kenara bırakacak, kız arkadaşı Bailey’yle beraber Meksika’ya gidecektir.

Her iki çift de, karşılarına çıkacak gerçek savaşın ne olduğunu bilemeden, son bir büyük eğlence için Teksas’a gitmeye karar verirler. Yolculuklarının başlangıcında dört genç, saldırgan motosikletçi Holden ve kız arkadaşı Alex tarafından korkutulurlar. Alex grubun cipini takip ettiği sırada ciddi bir kazaya sebep olur. Chrissie araçtan dışarı fırlar. Alex’in yaralı üçlüyü soymaya çalıştığı sırada Şerif Hoyt olay yerine gelir.

Yakındaki çalılıkta saklanan Chrissie, şerifin bilinmez bir nedenle arkadaşlarını tartaklayıp polis arabasının arkasına geçmelerini emredişini izler. Ardından Hoyt, onları Hewitt ailesinin evine götürür. Burada gençleri, Hoyt’un, sonradan Leatherface olarak ün salacak dehşet verici canavara dönüşecek yeğeni Thomas ile Hewitt ailesinin diğer üyeleri beklemektedirler. Bu korkunç ailenin sevdiklerine yaptığı korkunç işkencelere tanık olan Chrissie, onların yaşayabilmek için tek umutlarının kendisi olduğunun da farkına varır…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: