Desperate Housewives (Tv Dizi)

Desperate Housewives Türkçe Altyazıları

desperate houesewives divx altyazı

Dizi, Wisteria Lane adında, pahalı dükkanların olduğu bir sokakta geçmektedir. Kartpostal güzelliğinde bir banliyö, bahçeleri tahta çitlerle çevrili evler ve bu evlerde oturan, görünüşte kusursuz hayatlar yaşayan insanlar… Gerçek ve entrikanın birarada olduğu, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı hayatlar. Dört ana karakterin hayatları şiirsel bir saflıktan çok uzaktır. Bu hayatlar başarılıdır çünkü burada, harika, seksi, sabun köpüğü gibi ve masumiyetini yitirmiş bir haz söz konusudur.

Altın Küre’de müzikal – komedi dalında “en iyi kadın oyuncu” seçilen Teri Hatcher, dizide 20 yaşındaki kızını tek başına büyütürken, büyük sorunlar yaşamış bir anneyi canlandırıyor. Bir zamanlar bizim ekranlarımızda da yayınlanan Superman dizisinde, Lois Lane’i de canlandıran Teri Hatcher, ‘Desperate Housewives’ta “olayların gerçekçi bir ortamda dile getirildiğini, kadın kahramanların ‘aşırı seks düşkünü çılgın yaratıklar’ olmadıklarını” belirtiyor. Bu nedenle yapımda oynamak istediğini belirten Teri Hatcher, kendi yaşamında da dizide canlandırdığı genç kadın gibi, babasız bir kız çocuk büyütüyor. Canlandırdığı Susan karakteri, hayatına girecek yeni erkeği umutsuzca bekleyen bekar bir anne. Lynette (Felicity Huffman), ele avuca sığmayan çocuklarıyla ilgilenmek için işinden ayrılmış bitkin bir kadın. Eskiden modellik yapan Gabrielle (Eva Longoria) evliliğinde aradığını bulamamıştır ve kocası işteyken, genç bir bahçıvanla birlikte olarak kendini avutmaktadır… Fakat Bree -içlerinde belki de en sıradışı olanı- Küçük Bayan Mükemmel’dir. Evinde ve çevresinde yarattığı kusursuz, tertemiz imajı koruma takıntısından dolayı, bitip tükenmeyen detaycılığıyla ailesini deli etmektedir.

Onların öykülerini, Mary Alice anlatıyor: anlatıcı, daha önce bu sokakta oturan ve kısa bir süre önce intihar etmiş olan bir karakter. Bree karakterini canlandıran oyuncu Marcia Cross dizi hakkında şöyle diyor: “Şimdiye kadar yapılanların hiçbirine benzemiyor ama aynı zamanda onların en parlaklarından izler taşıyan bir dizi.”

Dizinin izleyiciler üzerindeki olağanüstü etkisi, Amerikalı eleştirmenleri dizinin başarı formülünü incelemeye itti. Amerika’da ibrenin artık reality türü programlardan uzaklaştığı ve ‘Desperate Housewives’ın, tekrar kaliteli senaryosu olan yapımlara yönelişte bir dönüm noktası oluşturduğu yorumu yapıldı. Daha cüretkar sayılabilecek başka bir varsayım, Wisteria Lane’deki birlik olma duygusunun, “11 Eylül sendromu” yaşayan Amerikalılar’ı cezbettiği yönünde.. Yine de en popüler açıklamaya göre, kadın izleyiciler kendilerini dizinin ana karakterleriyle özdeşleştiriyorlar; başarının formülü bu kadar basit. Bu açıdan bakıldığında ‘Sex and the City’nin başarısı da aynı nedene dayanıyor. Cross’a göre, “Kadınlar kendilerini, kariyerinden vazgeçen ve evde bir sürü çocuğu olan, çocuğunu tek başına büyüten bir anne ya da parlak bir cilanın arkasına saklanan ama kocasının boşamak istediği bir kadınla özdeşleştiriyorlar. Gerçek hayatta da bunlar yaşanıyor zaten.. Bunu seyrederken sizi güldüreceğiz ama aslında gerçek bu…” Bu kadınlar dedikodu yapıyor ve birbirleriyle sırlarını paylaşıyorlar ama birbirlerine ‘Sex and the City’ kahramanları kadar yakın değiller. New York’taki bekar kadınların aksine, Wisteria Lane’li ev kadınları fantazilerini çoğunlukla gizli yaşıyorlar.

Reklamlar

2 Yanıt

  1. bu hatunu başka bi filmden tanıyorum :))

  2. […] Desperate Housewives (Tv Dizi) « DivXPLANET DiVX ALTYAZI Blog Gerçek ve entrikanın birarada olduğu, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı hayatlar. Dört ana karakterin hayatları şiirsel bir saflıktan çok uzaktır. […]

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: