Over the Hedge – Orman Çetesi

Over the hedge divx türkçe altyazısıORMAN ÇETESİ DivX Altyazısı

Süre: 83 Dakika
Yönetmenler: Tim Johnson, Karey Kirkpatrick
Seslendirme Kadrosu: Bruce Willis, Garry Shandling, Steve Carell, William Yapımcı: Bonnie Arnold
Senaryo: Len Blum, Lorne Cameron, David Hoselton, Karey Kirkpatrick
Prodüksiyon Tasarımı: Kathy Altieri,
Kostüm Tasarımı: Jane Poole
Mizanpaj Tasarımı: Damon O´Beirne,
Görsel Efektler Süpervizörü: Craig Ring
Müzik: Rupert Gregson-Williams

Peki öyleyse arka avluda kimler var?
İlkbahar yeni gelmiştir. Uzun kış uykusundan henüz uyanan kaplumbağa Verne ve arkadaşları, hiç tahmin etmedikleri bir tabloyla karşılaşırlar. Uykuya yatmadan önce doğal yaşam alanları olan ormanın ortasına yüksek ve yeşil bir çit yapılmıştır. Ne olup bittiğini anlamaya çalıştıkları sırada ortaya fırsatçı rakun RJ çıkar. Yeşil çitin ötesindeki dünyanın “iyi ve kaliteli hayata açılan kapı” olduğunu söyler. Orada yaşamak için yemek yerine, yemek için yaşayan ve adına insan denilen tuhaf yaratıklar yaşamaktadır. RJ´nin iddiasına göre, insanlar için ´bu kadarı bana yeter´ diye bir kavram asla yoktur. Her zaman yetmediğini düşünüp daha fazlasını isterler.

Güzel konuşmasını bilen karizmatik rakun RJ´ye kuşkuyla bakan ve biraz da kıskanan ihtiyatlı kaplumbağa Verne ise, çitin bu tarafında kalarak ailesinin güvenliğini korumaktan yanadır. Ancak RJ çitin öbür tarafına mutlaka geçilmesi konusunda ısrarcıdır. Korkacak bir durum olmadığını; aşırı hoşgörülü insan komşularından büyük kazançlar elde edebileceklerini söyleyerek hayvan dostlarını ikna etmeye çalışır. Aslında bu kadar ısrarcı davranmasının kendince başka sebepleri vardır ama onları gizlemeyi tercih eder.

Başlangıçta birbirlerine karşı kuşkuyla yaklaşan fırsatçı RJ ile ihtiyatlı Verne arasında zamanla sıradışı bir dostluk oluşacak ve çitin öbür tarafındaki yepyeni ve tuhaf dünyayı keşfe çıktıklarında o dünyanın insanlarıyla bir arada var olabilmeyi öğreneceklerdir.

DreamWorks Pictures´ın sunduğu bilgisayar animasyon filmi “Over the Hedge – Orman Çetesi”nin yönetmenliğini daha önceden “Antz”daki yönetmenlik çalışmasından tanıdığımız Tim Johnson ile “Chicken Run”ın senaryo yazarı olarak adını duyurduktan sonra ilk kez bu filmle yönetmenliğe soyunan Karey Kirkpatrick üstlendi.

Michael Fry ile T. Lewis´in çok sevilen çizgi bant serisinden uyarlanan filmin yapımcılığını Bannie Arnold (Toy Story, Tarzan) gerçekleştirdi. Senaryosunu Len Blum, Lorne Cameron, David Hoselton ve Karey Kirkpatrick birlikte yazdılar.

“Over the Hedge – Orman Çetesi”nin seslendirmesinde yıldızlardan oluşan dev bir kadro görev yaptı. RJ adlı yaramaz ve üçkağıtçı rakunun seslendirmesini Bruce Willis yaptı. Verne adlı ihtiyatlı kaplumbağayı ise Emmy ödüllü ünlü aktör Garry Shandling seslendirdi. Hiperaktif sincap Hammy karakteri için “The 40-Year-Old Virgin”den tanıdığımız ünlü komedyen Steve Carell mikrofon arkasına geçerken küstah kokarca Stella´nın seslendirmesini Wanda Sykes yaptı.

“Over the Hedge”nin diğer seslendirme kadrosunda ise, William Shatner, Avril Lavigne, Catherine O´Hara, Eugene Levy, Nick Nolte, Allison Janney ve Thomas Haden Church yer aldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: